Tikšanās ar  Zani Eniņu

Otrdien, 2023.gada 4.aprīlī plkst. 17.30 Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu iela 4, tikšanās ar  Zani Eniņu, grāmatas  “Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij” autori. Saruna par ceļojumiem un ceļošanu.

Papildus info:
“ 2022. gada decembrī klajā nākusi ceļotājas un rakstnieces Zanes Eniņas trešā grāmata “Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij”, kurā autore apraksta pieredzēto, kājām mērojot piecus Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa maršrutus – gan Rietumeiropā, gan nesen izveidoto posmu Latvijā.

Zane Eniņa ir apceļojusi vairāk nekā 80 valstis, taču Santjago ceļu viņa uzskata par vienu no īpašākajiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Pirms gandrīz desmit gadiem veicot savu pirmo Santjago ceļa maršrutu (Franču ceļu Spānijā), Zanei radās iecere, ka pieredzēto varētu aprakstīt ne tikai blogā, bet kādreiz arī grāmatā.

Tas bija ļoti spilgts un neaizmirstams piedzīvojums, kas viņai gan atklāja jaunu ceļošanas veidu – iešanu kājām, gan lika sevi iepazīt dažādos fiziskos un emocionālos līmeņos. Ceļā gūtās emocijas un gandarījums par paveikto bija tik liels, ka vēlāk tika pievārēti vēl trīs Santjago ceļa maršruti Rietumeiropā – gabaliņš Le Puy jeb Via Podiensis (Francijā), Portugāļu ceļš (Portugālē un Spānijā) un Ziemeļu jeb Okeāna ceļš (Spānijā).

Latvijas Santjago ceļa izveides iniciatore Sandra Rone par šo grāmatu saka: “Grāmata sniedz atbildes ikvienam, kas vēl domā par došanos Santjago ceļā. Tā ir labs iedvesmas avots, lai beigtu domāt par iešanu, bet patiesi to izdarītu.”

 (no Jauns.lv)